• Malowanie Pisanek

  Get the Flash Player to see the slideshow.
 • Dzień Kobiet

  Get the Flash Player to see the slideshow.
 • Kalender

  Kwiecień 2015
  P W Ś C P S N
  « lut    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Kategorie

 • Gallery

  SG1S2718 Ball-2012 044 unbenannt 20100213_91 DSC_1871

Galeria

01/01/2015

Malowanie Pisanek 2015

W sobotę, 28 marca odbyłby się kolejne zajęcia dla naszych Milusińskich pt. "Zwyczaje wielkanocne". Spotkanie to połączone zostało z corocznym, tradycyjnym malowaniem pisanek i wykonywaniem kartek świątecznych, w których udział wzięli również dorośli. Podczas zajęć dydaktycznych, które były przeplatane zabawami ruchowymi, dzieci dowiedziały się m.in., jaka jest różnica między pisanką a kraszanką, co powinno znajdować się w koszyczku ze święconką oraz z czym najbardziej kojarzy nam się Wielkanoc. Najwięcej radości sprawiło uczestnikom wspólne malowanie jajek, które następnie każdy z dumą prezentował, opowiadając przy tym, co się na nich znajduje. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w postaci wiosennych kanapek. (For. B. Rudzińska)

37 Photos

Powitanie wiosny w Centrum Polonijnym

Topienie Marzanny to zwyczaj przepędzania Zimy; wszelkiego zła; zmartwień i kłopotów.... 21 marca w Centrum Polonijnym utopiono te wszystkie troski, bo zarówno w nim jak i na zewnątrz pojawiły się pierwsze oznaki wiosny!!! Na stołach zakwitły stokrotki i biały przebiśnieg, otulone w zielone, soczyste liście. Więc Panno Marzanno, choć rzeki w pobliżu nie mamy, dlatego w szklanej misce Cię zatapiamy!!! Bo już mamy Zimy dość, gdyż dała niektórym w kość!!!! Teraz nadejdą już tylko cieplejsze chwile, których już początek z klubowym szampanem uczciliśmy mile...

17 Photos

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Nauka, wszechstronny rozwój i zabawa jednocześnie??? To jest możliwe!!! W sobotę, 14 marca w Centrum Polonijnym (Lastenstr. 28b, Linz) rozpoczęły się bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 3 roku życia, obejmujące cykl spotkań połączonych z muzyką, plastyką i zabawami ruchowym. Na zajęciach z dziećmi będą stosowane m.in. takie metody i formy pracy jak: metoda aktywnego słuchania muzyki klasycznej Batii Strauss; muzyczne inspiracje wg. Kamy Palińskiej; gra na instrumentach pochodzących z otoczenia; śpiew i taniec; elementy gimnastyki korekcyjnej. W czasie pierwszego spotkania dzieci wcieliły się w Tropiciela Wiosny. Były zagadki i wiersze, zabawy ruchowe, mnóstwo tańca i skocznej muzyki. Na kolejnych już zajęciach dzieci dowiedziały się, jak dbać o nasze zdrowie i higienę osobistą. Dzięki zabawom ruchowym i dydaktycznym najmłodsi poznali zasady zdrowego trybu życia i utrzymania prawidłowej higieny. Każdy z uczestników miał możliwość poznać głównego bohatera zajęć "Grzesia Brudaska" i doradzić mu, jak nie dopuścić do tego aby chochlik brudek zamieszkał na naszym ciele. Zajęcia zakończyliśmy zdrowym poczęstunkiem w postaci owoców oraz pracą plastyczną wykonaną za pomocą.......pasty do zębów :) Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia 25.04.15 pt: "Wiem co jem" :)

25 Photos

Dzień Kobiet

Dnia 7 marca 2015 w naszym Centrum Polonijnym odbyła się uroczysta impreza z okazji Dnia Kobiet. Tematem przewodnim spotkania była piękna, różowa korona, która odznaczała się na tle hasła: "Wszystkie jesteśmy Królewnami". Kiedy tuż przed godziną 19.00 sala wypełniła się po brzegi, każda z Pań otrzymała różową koronę oraz czerwonego tulipana. Był to jeden z wielu momentów tego wieczora, kiedy to na twarzach pięknych Dam pojawił się promienny uśmiech. Śmiało można stwierdzić, że impreza wypełniona była masą niespodzianek, słodkich przysmaków i konkursów, w których chętnie brali udział nawet Panowie! Pozostaje mieć nam tylko nadzieję, że każdy z naszych Gości spędził ten wieczór wyjątkowo. Dziękujemy Wam za przybycie, super atmosferę oraz uśmiechy na Waszych twarzach!!! Składamy również serdecznie podziękowania osobom, które przygotowały ten niezapomniany wieczór!!! (Teks. J. Kampka, Fot. B. Rudzińska)

30 Photos

Rekolekcje Wielkopostne

Jak co roku, Duszpasterstwo Polonijne w Linzu zorganizowało dla Polonii w Górnej Austrii trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne. Tegoroczne nauki pt. "Bądź dobrej myśli" prowadził ks. Krzysztof Grzywacz, doktor nauk teologiczny i psychoterapeuta. Podczas konferencji poruszane były tematy o niespełnionym zakochaniu, agresji, czy lęku, a ostatnie spotkanie odbyło się w niedzielę, 1, marca w Centrum Polonijnym.

5 Photos

Walentynki w Centrum Polonijnym

Tegoroczne Walentynki z całą pewnością zaliczamy do udanych. Jak zwykle nasi Goście nas nie zawiedli i przybyli na Walentynkowy Wieczór we wspaniałych humorach. Każdy z nas może przyznać, że organizatorzy imprezy zadbali o to, aby zarówno Zakochani, jaki i Single czuli się tego dnia wyjątkowo. Impreza obfitowała w konkursy z ciekawymi nagrodami oraz gry walentynkowe, które wywołały uśmiech na nie jednej twarzy. Uczestnicy mieli okazję spróbować specjałów polskiej kuchni, dobrych polskich trunków i walentynkowych deserów. Również polonijny parkiet cieszył się dużym powodzeniem. Dobra, polska muzyka poderwała nie jednego z nas do szalonego tańca!!! Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że był to dla Was wyjątkowy wieczór. Ogromne podziękowania składamy osobom, które pomagały w przygotowaniu Wieczoru Walentynkowego. Najlepszym dowodem na to, że Wasza praca została doceniona są zdjęcia, na których widać zadowolenie i uśmiech Uczestników imprezy!!! (Teks. J. Kampka, Fot. B. Rudzińska, M. Musiał)

92 Photos

07.02.15 Wieczór Pierożkowy

W ramach tematycznych sobót w Centrum Polonijnym przy Lastenstr. 28b w Linzu, rozpoczęliśmy 7 lutego od Wieczoru Pierożkowego. Nasi goście mogli posmakować sześciu rodzajów pierogów (m.in. z mięsem, z serem, ze szpinakiem). Chętnych do skosztowania naszej typowej polskiej potrawy nie zabrakło, co bardzo ucieszyło organizatorów spotkania, bo zgodnie z ich dewizą: jeśli jest dla kogo robić to chce się to robić! Wieczór Pierożkowy stał się też okazją do wspólnego świętowania urodzin nowego prezesa ZPwGA - pana Jacka Jabłońskiego. Jubilat uraczył nas szampanem i tortem, którego wyśmienity smak stał się idealnym dopełnieniem przepysznej polskiej kolacji. (Fot. B. Rudzińska, M. Rząsa)

24 Photos

31.01.15. Dyskoteka Karnawałowa

Dnia 31.01.2015 w siedzibie ZPwGA odbyła się Polonijna Dyskoteka Karnawałowa. Pierwsi goście przybyli około godziny 19 zaskakując wszystkich oryginalnym przebraniem. Wśród przebierańców można było znaleźć: Draculę i jego żonę, parę Osiołków, Pirata a nawet Torreadora!!! Dyskoteka nabrała tempa tuż po godzinie 20. Salę oprócz serpentyn i kolorowych świateł wypełniła skoczna muzyka, przy której goście bawili się do białego rana. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. W chwilach odpoczynku można było napić się trunków prosto z Polski oraz posilić się przekąskami, które serwowała nasza polonijna kuchnia. ZPwGA składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy oraz naszym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. (Tekst. J. Kampka. Fot. M. Wasilewska, M. Rząsa)

17 Photos

24.01.15 Bal karnawałowy dla dzieci

„W karnawale czas na bale…” Jak co roku w karnawale w naszym klubie odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci „Bal Przebierańców”.Z tej okazji przygotowano przepiękną salę ozdobioną balonami, serpentynami oraz kolorowymi światłami. Pomysłowość rodziców nie miała granic ponieważ przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. W tym roku przenieśliśmy się do krainy księżniczek, wróżek, piratów czy też postaci z ulubionych bajek. Na parkiecie tańczyliśmy przy rytmach wesołej muzyki z różnych stron świata oraz przy znanych i uwielbianych przebojach dziecięcych. Warto wspomnieć, że nie tylko taniec wypełniał nasz czas, ale również gry i zabawy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W takcie balu znalazł się także czas na chwilę relaksu przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęciach. Po wieczorze wypełnionym licznymi atrakcjami dzieci wracały do swoich domów we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. (Tekst: J. Kampka, Fot. B. Rudzińska, M. Rząsa)

84 Photos