Marzec 2020

Myśl do medytacji:
 
„Wielki Post jest (…) dla wierzących sposobnością do wnikliwej rewizji życia. We współczesnym świecie obok ofiarnych świadków Ewangelii nie brak też ludzi ochrzczonych, którzy słysząc trudne wezwanie, by wyruszyć „w drogę do Jerozolimy”,  przyjmują postawę milczącego sprzeciwu, a czasem nawet otwartego buntu.” Jan Paweł II, Orędzie na Wielki Post 2001
 

TELEFON KONTAKTOWY DUSZPASTERZA:
 
   • +43 7248 62360
   • +43 664 3564742

 
MSZE ŚW. W JĘZYKU POLSKIM – TERMINY STAŁE:

   • Steyr – Rooseveltstr. 10, 4400 Steyr: pierwsza niedziela miesiąca godz. 15.00
   • Wels – 4600, Königsederstr. 20, 4600 Wels: druga niedziela miesiąca godz. 14.30
   • Klaus – 4564, Klaus a.d.P. 34, 4564 Klaus: trzecia niedziela miesiąca godz. 15.00
   • Linz – Herrenstr. 33, 4021 Linz: w każdą niedzielę i święto godz. 10.30

 

ŻYCIE WSPÓLNOTY:

Drodzy Rodacy, Bracia i Siostry !

Idąc w obecnej sytuacji za wskazaniami Rządu i Konferencji Episkopatu, Biskupa miejsca, od 16 marca, obecnie do 3 kwietnia (?), są odwołane wszystkie Msze św. z udziałem Ludu Bożego. Udzielona jest dyspensa wszystkim wiernym od fizycznego uczestnictwa w kościele. Zalecana jest modlitwa i uczestnictwo w Eucharystii poprzez media. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w opublikowanym w czwartek (12.03) komunikacie pisze: „Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe”. Poniżej podaję możliwości takiego uczestnictwa w Mszach św. w języku polskim/zapewne ta lista jest niekompletna/. Przeżyjmy te wielkie rekolekcje świata, w tym czasie odpowiedzialnie za siebie i innych,oraz zjednoczeni na ufnej modlitwie:
„Święty Boże ! Święty Mocny! Święty a Nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami”

Msze święte w niedziele – transmisja TV i online:
O godz. 7:00 rano Transmisję Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach można oglądać w TVP1. Widzowie Polsat News obejrzą mszę świętą nadawaną ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 9:00. Telewizja TRWAM w każdą niedzielę transmituje od godz. 9:30 Mszę Świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Polsat Rodzina o godz. 10:30 pokaże mszę świętą dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z kolei TVP Polonia transmituje mszę św. w każdą niedzielę o godzinie 13:00 – z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu. Msze święte będzie można obejrzeć także online. O godz. 11:00 rozpocznie się transmisja z mszy z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie, którą pokaże tvn24.pl.

 

 • 01.03. – I Niedziela Wielkiego Postu. – W czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Po Mszy św. katechizacja dla dzieci: grupy komunijnej i dzieci starszych.
 • 06.03. – Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych Drogą Krzyżową o godz. 17.30.
 • 08.03. – II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. katechizacja dla dzieci: grupy komunijnej i dzieci młodszych.
 • 15.03. – III Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. katechizacja dla dzieci starszych i komunijnych.